KOSZYK (0)
Resurs wózka widłowego Olkusz

Urząd Dozoru Technicznego zaleca, aby każdy użytkownik wózka widłowego zadbał o wyznaczenie jego resursu. Wskazane jest również, aby miał pod kontrolą stopień jego wykorzystania. O tym, czym jest resurs i dlaczego tak istotne jest jego prawidłowe wyznaczenie, piszemy poniżej.

Resurs wózka widłowego - czym jest?

Zgodnie z definicją, która pojawia się w rozporządzeniu Ministra Przedsiębiorczości i Transportu, resurs jest niczym innym jak stanem technicznym umożliwiającym dalsze użytkowanie. ów stan oblicza się w oparciu o liczbę cykli życia, aktualną kondycję urządzenia, a także dane techniczne modelu. W przypadku gdy właściciel wózka widłowego nie zna historii eksploatacyjnej wózka widłowego, należy ją odtworzyć. Jak to zrobić? Pomocne w tym będą umiejętności i doświadczenie fachowców, którzy wyznaczają resurs wózka widłowego.

Dlaczego warto skorzystać z ich pomocy? Prawidłowe wyznaczenie resursu niesie ze sobą wiele korzyści.

Po pierwsze: zabezpiecza Cię to przed koniecznością częstszych i kosztownych napraw i remontów, które wiążą się z zaniżonym resursem.

Po drugie: chroni Cię to przed kłopotami w Urzędzie Dozoru Technicznego, które pojawiłyby się, gdyby resurs okazał się być zawyżony.

Jeśli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie resurs wózka widłowego w Olkuszu, zgłoś się do nas! Oprócz resursu wózków widłowych Nissana, Komatsu czy Mitsubishi, zajmujemy się również resursem wózków widłowych marek, takich jak Toyota, Doosan, Pramac, Goodsense, Linde, Manitou, Cllimax czy BT. Zapraszamy do kontaktu!

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI