KOSZYK (0)

Sztaplarka

Sztaplarka to urządzenie, które każdy zna również pod nazwą wózka widłowego. Jest to sprzęt, który służy do ustawiania ładunków w sztaple, czyli warstwowo. Taki sposób ustawiania towarów pozwala na oszczędność przestrzeni, a w związku z tym na zmniejszenie kosztów magazynowania i transportu. Sztaplarek używa się zarówno w magazynach, gdzie towary są przechowywane, jak i w punktach załadunkowych, np. w portach, gdzie ładuje się je na statki transportowe.

Sztaplarki odgrywają bardzo ważną rolę podczas prac w magazynach, w hurtowniach, w centrach dystrybucyjnych, w marketach i składach budowlanych, firmach produkcyjnych i wielu innych miejscach, gdzie towary muszą być chwilowo lub długoterminowo magazynowane. Dzięki nim można podnosić i przemieszczać ładunki na nieduże odległości – w obrębie magazynu lub poza nim (np. pomiędzy odrębnymi halami magazynowymi).

Aby sztaplarka właściwie spełniała swoje zadania, musi być sprzętem:

  • solidnie skonstruowanym – umożliwiającym podnoszenie, przewożenie i ustawianie ładunków o dużej wadze i dużych gabarytach;
  • bezpiecznym – gwarantującym bezpieczne warunki pracownikom magazynu;
  • funkcjonalnym – umożliwiającym sprawne wykonywanie prac magazynowych i łatwe w obsłudze;
  • ergonomicznym – zapewniającym pracownikom komfort pracy i minimalizującym obciążenia związane z wykonywaniem pracy fizycznej;
  • wydajnym – działającym sprawnie, ekonomicznie i przez długie lata od zakupu.

Zachęcamy do zapoznania się ze sztaplarkami, w które zaopatrzyć się można w Gamadex. Najlepsze marki, sprawdzone sprzęty, fachowa obsługa klienta – zapraszamy!

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI