KOSZYK (0)
UDT wózek widłowy Bochnia

Każdy sprzęt o dużych gabarytach musi działać perfekcyjnie, ponieważ od jego funkcjonowania zależy bezpieczeństwo osób znajdujących się wokół, a także bezpieczeństwo mienia, z którym ma styczność. Funkcjonowanie sprzętów kontroluje się na dwa sposoby:

  • podczas korzystania z nich dokonuje się obserwacji, a wszelkie nieprawidłowości natychmiast zgłasza się osobie odpowiedzialnej za kwestie techniczne,

  • podczas regularnych przeglądów technicznych, kiedy to badane są funkcje urządzenia oraz wszystkie jego części konstrukcyjne i instalacje.

Jeśli chodzi o wózek widłowy czy jakikolwiek inny sprzęt magazynowy, warto wiedzieć, że podlega on dozorowi technicznemu. W związku z tym konieczne jest regularnie wykonywanie badań UDT, na podstawie których sprzęt ten dopuszczony jest do użytku. Podczas badania sprawdzany jest stan techniczny urządzenia. Jeśli wszystko działa w nim prawidłowo, wózek widłowy może być w dalszym ciągu użytkowany przez operatorów. Jeśli natomiast pojawiają się usterki na tyle poważne, że sprzęt nie dostaje pozytywnej decyzji UDT, konieczne są naprawy, wymiany części, remont silnika lub inne działania mające na celu wyeliminowanie wszystkich nieprawidłowości.

Badania UDT na wózek widłowy – Bochnia i okolice

Pozwolenie UDT dla wózków widłowych jest obowiązkowe, a używanie sprzętów bez aktualnych badań jest niezgodne z prawem. To w interesie właścicieli sprzętów leży to, aby posiadały one aktualne badania techniczne. Chodzi nie tylko o kwestie prawne, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Łatwo sobie wyobrazić , jak groźne konsekwencje może mieć wypadek z udziałem wózka widłowego – czy to na magazynie, czy na w punkcie rozładunku, czy też na dworcu, lotnisku, centrum logistycznym czy jakimkolwiek innym miejscu. Niebezpieczeństwo dla towaru to jedno, ale przede wszystkim należy pamiętać o zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzi, którzy pracują lub znajdują się wokół. Takiego ryzyka nie warto podejmować i każdy odpowiedzialny przedsiębiorca doskonale o tym wie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o badaniach UDT na wózki widłowe w Bochni lub okolicach, skontaktuj się z nami. Działamy w branży od lat i możemy Ci udzielić niezbędnych informacji oraz wykonać przeglądy techniczne, dzięki którym przekonasz się co do sprawności swoich sprzętów magazynowych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI