KOSZYK (0)
UDT wózek widłowy Nowy Targ

Każdy sprzęt magazynowy oraz budowlany regularnie musi przechodzić badania techniczne – tylko na ich podstawie mogą być legalnie dopuszczone do użytku. Urząd Dozoru Technicznego jest instytucją odpowiedzialną za kontrolowanie stanu technicznego takich urządzeń, jednakże to zadaniem ich właścicieli jest zadbanie o to, aby badania były wykonywane w wyznaczonych terminach – to oni są odpowiedzialni za funkcjonowanie sprzętów, bezpieczeństwo pracowników i towarów oraz dopełnienie wszystkich formalności.

Korzystanie ze sprzętów, które nie posiadają aktualnych badań technicznych lub z takich, które z jakichś powodów nie uzyskały pozytywnej decyzji UDT, jest zabronione. Właściciel lub osoba/firma dzierżawiąca takie sprzęty może być ukarana karą grzywny, jeśli dojdzie do takiej sytuacji. Dużo gorszą konsekwencją byłoby jednak narażenie pracowników na groźny wypadek lub towaru na zniszczenie bądź uszkodzenie. Nie warto ryzykować, ponieważ stawka jest zbyt wysoka.

Jednym z urządzeń, które musi przechodzić badania UDT, jest wózek widłowy – sprzęt powszechnie wykorzystywany w magazynach, marketach i wielu innych miejscach, gdzie zarządza się towarem (przechowuje, przeładowuje, transportuje). Dlaczego istnieją takie wymogi? Chodzi głównie o kwestie bezpieczeństwa. Od tego, czy sprzęt jest sprawny technicznie, zależy bezpieczeństwo jego operatora, innych osób pracujących w pobliżu, a także samego towaru.

UDT – badania na wózek widłowy w Nowym Targu

Przedsiębiorcy działający w Nowym Targu i okolicach mogą bez problemu przeprowadzić regularne badania i uzyskać zgodę na użytkowanie sprzętów magazynowych. Właściciele magazynów, przechowalni czy firm transportowych, zarządcy marketów i składów budowlanych, osoby odpowiedzialne za hale produkcyjne, hurtownie, punkty dystrybucji i inne miejsca, gdzie przechowuje się towar powinni zadbać o to, aby wszystkie wózki widłowe posiadały aktualne decyzje UDT. Zachęcamy do współpracy z Gamadex w tym zakresie. Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach, skontaktuj się z nami.

Nasza firma oferuje także sprzedaż i dzierżawę nowych i używanych sprzętów – wszystkie z aktualnymi badaniami UDT, w pełni sprawne i gotowe do pracy. Zachęcamy również do skorzystania z usług serwisowych oraz naszego fachowego doradztwa. Gamadex zaprasza do kontaktu!

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI