KOSZYK (0)
UDT wózek widłowy Wadowice

Pracownicy firm, które zajmują się magazynowaniem, z pewnością zgodzą się z tym, że podstawą ich sprawnej pracy jest odpowiedni sprzęt magazynowy. Do najbardziej powszechnych urządzeń wykorzystywanych na magazynach – czy to do transportu towarów, czy ich ustawiania, czy też załadunku/rozładunku – należy wózek widłowy. Jest to sprzęt tak popularny, że właściwie mógłby stać się symbolem branży magazynowej, a po części także i transportowej.

Jednak nie tylko samo posiadanie wózków magazynowych do dyspozycji firmy jest podstawą jej działania. Równie istotną kwestią jest odpowiednie dbanie o ich stan techniczny, a także o zgodność dokumentacji. Dlatego też każdy wózek widłowy musi być poddawany regularnym przeglądom i konserwacjom, a także badaniom UDT, na podstawie których jest legalnie dopuszczony do użytkowania.

Decyzje UDT – wózki widłowe i nie tylko

Wózki widłowe, podobnie jak i inne sprzęty wykorzystywane w magazynowaniu i transporcie, są objęte dozorem technicznym. Muszą być zatem regularnie poddawane badaniom, na podstawie których określa się, czy mogą być w dalszym ciągu bezpiecznie użytkowane. Badania UDT są ważne z kilku względów. Oczywiście pierwszą kwestią jest zgodność z przepisami – wszystkie sprzęty muszą mieć aktualną dokumentację i pozwolenie na użytkowanie, a każda osoba odpowiedzialna w firmie za te kwestie na pewno ma tego świadomość. Jednak tak naprawdę kryje się za tym znacznie więcej niż tylko biurokracja. Dokumenty, pozwolenia, badania – wszystko to ma na celu jedno: utrzymanie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Te wszystkie formalności służą temu, aby pracownikom magazynu nie zagrażały wypadki, a towarom jakiekolwiek uszkodzenia. Dlatego konieczne jest dbanie o dobry stan techniczny urządzeń używanych w halach magazynowych, a jego potwierdzeniem jest właśnie pozytywna decyzja UDT.

UDT - wózek widłowy - podejmij z nami współpracę w Wadowicach

Więcej informacji na temat badań UDT, wydawania decyzji oraz usług związanych z naprawami i serwisowaniem sprzętów magazynowych możesz znaleźć na naszej stronie. Aby poznać szczegóły naszych usług w tym zakresie, możesz także skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Serdecznie zapraszamy do współpracy klientów z Wadowic oraz innych okolicznych miast i miejscowości.

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI