KOSZYK (0)
UDT wózek widłowy Zakopane

Czy bez wózka widłowego prace magazynowe byłyby w ogóle możliwe? Z pewnością trzeba by znaleźć dla tego urządzenia odpowiednie zastępstwo, ponieważ bardzo szybko okazałoby się, że sprawne zarządzanie towarami oraz dbanie o dobre zagospodarowanie przestrzeni magazynowej nie jest możliwe bez podobnych sprzętów. Skoro już jednak mamy do dyspozycji wózki widłowe, powinniśmy korzystać z nich najlepiej jak się da. Nie tylko wykorzystywać ich wszystkie funkcjonalności, ale także właściwie o nie dbać, poddawać przeglądom i naprawom i zawsze pamiętać o niezbędnej dokumentacji, chociażby związanej z badaniami UDT.

Badania UDT dla wózków widłowych Zakopane

Wózki widłowe, podobnie jak i wszystkie inne sprzęty objęte dozorem technicznym, muszą być poddawane badaniom UDT, aby w dokumentacji znajdowało się potwierdzenie tego, że wózek jest sprawny, bezpieczny i gotowy do użytkowania. Dlaczego konieczne są takie formalności? Niestety bez odgórnych nakazów mogłoby zdarzać się, że właściciele sprzętów magazynowych zapominaliby o badaniach technicznych lub wykonywali je znacznie rzadziej niż jest to zalecane, np. w celu ograniczenia kosztów. A prawda jest taka, że niewłaściwie działający wózek widłowy to ogromne zagrożenie, nie tylko dla samego towaru, ale przede wszystkim dla zdrowia i życia ludzi.

Badania UDT na wózki widłowe trzeba więc wykonywać zgodnie z przepisami, a w dokumentacji przetrzymywać potwierdzenie dopuszczenia każdego wózka do użytku. Nie jest to ani drogie, ani skomplikowane, ani czasochłonne, a może ustrzec przestrzeń magazynową przed niebezpiecznymi wypadkami i ich konsekwencjami zdrowotnymi i finansowymi.

Wózki widłowe to sprzęty, które pełnią odpowiedzialne zadania, dlatego ich stan techniczny musi być bardzo dobry i nie może budzić żadnych wątpliwości. Szwankujące instalacje należy naprawić lub wymienić, silniki wyremontować, zużyte części wymienić na nowe, dokręcić każdą śrubkę i upewnić się, że wszystko ze sobą właściwie współpracuje. Tym w Zakopanem zajmują się specjaliści tacy jak my. Zapraszamy więc do współpracy z nami w tym zakresie. Z pewnością będzie ona udana i pozytywnie wpłynie na działalność magazynu, co przełoży się na bezpieczną pracę i rosnące zyski z realizowanych zleceń. Czekamy na kontakt!

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI