KOSZYK (0)
UDT wózek widłowy Skawina

Praca na magazynie nie należy z pewnością do łatwych. Chodzi tu nie tylko o kwestie organizacyjne – czyli o właściwe zarządzanie towarami, kontrolę stanów magazynowych, zapewnienie towarom bezpieczeństwa i właściwych warunków przechowywania – ale także o kwestie BHP. Od tego, czy magazyn spełnia wszystkie wytyczne w tym zakresie, zarówno pod względem warunków fizycznych, jak i wyposażenia, zależy bezpieczeństwo towarów, ale przede wszystkim pracujących tam ludzi. Dlatego podstawą właściwej pracy magazynu jest upewnienie się, że wszystkie używane tam, potencjalnie niebezpieczne sprzęty są w pełni sprawne i nie stanowią żadnego zagrożenia. Po to właśnie są poddawane badaniom UDT. Wózek widłowy czy jakikolwiek inny sprzęt używany na magazynie musi być w pełni funkcjonalny - aby o to zadbać, trzeba regularnie sprawdzać jego stan techniczny.

Badania UDT – wózki widłowe i inne sprzęty magazynowe

Wózki widłowe są objęte dozorem technicznym, czyli według przepisów podlegają regularnym kontrolom stanu technicznego i muszą być każdorazowo dopuszczone do użytku, jeśli przejdą to badanie pozytywnie. Aby tak się stało, każdy wózek musi być poddawany odpowiednim pracom naprawczym i konserwacyjnym, np. wymianie zużytych części. Kluczowe jest to, aby nie szwankował nawet najmniejszy element wózka, który może zaważyć na jego funkcjonowaniu. Nie wspominając już o podstawowych układach oraz silniku.

Dlatego też o wózki widłowe trzeba stale dbać i nie bagatelizować jakichkolwiek oznak, że coś jest nie tak. Coś skrzypi, zacina się lub nie reaguje? To pierwszy znak, że należy oddać wózek do przeglądu. Jeśli w momencie przewożenia lub przeładowywania towarów ustąpi jakaś jego ważna część, zagrożony będzie nie tylko towar, ale przede wszystkim zdrowie i życie ludzi, którzy pracują wokół. Nie wolno ryzykować w ten sposób, ponieważ to ogromna odpowiedzialność.

Wózki widłowe mogą być – i są – ogromną pomocą w pracy każdego magazynu. Podstawą jest jednak utrzymywanie ich stale w dobrym stanie technicznym oraz regularne sprawdzanie, czy wszystko jest w porządku. Tylko w ten sposób można świadczyć usługi magazynowania bezpiecznie i odpowiedzialnie. Chętnie udzielimy więcej informacji na ten temat – zapraszamy serdecznie do współpracy firmy ze Skawiny i okolic.

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI