KOSZYK (0)
Używane wózki widłowe magazynowe Chrzanów

Zakup używanych wózków widłowych to doskonałe rozwiązanie dla tych firm, które dysponują ograniczonym budżetem na ten cel. Nie trzeba kupować nowego fabrycznie sprzętu, aby mieć pewność, że będzie działał w pełni sprawnie i bezpiecznie. Ważne jest jednak, aby sprawdzić niektóre kwestie techniczne, zanim podejmie się decyzję o zakupie danego egzemplarza.

Chrzanów: co sprawdzać w używanych wózkach widłowych przed zakupem?

Zanim zdecydujesz się na zakup używanego wózka widłowego, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Historia napraw i serwisowania - sprawdź, jakie naprawy były wykonywane na sprzęcie, czy był regularnie serwisowany i czy roboczogodziny były odpowiednio zapisywane. Wszystkie te informacje powinieneś bez problemu uzyskać u dotychczasowego właściciela lub dealera.

  • Dopuszczenie do użytku – upewnij się, że wózek posiada certyfikat CE, potwierdzający, że jest dopuszczony do użytku na terenie rynków wewnętrznych Unii Europejskiej, a także aktualną decyzję z Urzędu Dozoru Technicznego (UDT), na podstawie której urządzenie dopuszczone jest do eksploatacji.

  • Stan silnika - warto skorzystać z jazdy testowej, aby przekonać się, jak działa silnik, np. czy nie emituje zbyt wielu spalin, czy nie ma wycieków pod pojazdem.

  • Stan masztu – ani sekcje masztu, ani karetka wózka nie mogą być odkształcone, aby ładunek mógł być w pełni stabilny.

  • Stan wideł – hak wideł musi funkcjonować płynnie, nie mogą być też widoczne szczeliny ani nadmierne zużycie.

  • Układ kierowniczy, hamulce, światła – wszystkie te elementy powinny być sprawne.

  • Stan opon – warto sprawdzić, czy opony nie są zbyt zużyte, czy nie pojawiają się na nich nacięcia, pęknięcia lub inne uszkodzenia.

Wszystkie te kwestie zaufany dealer używanych wózków widłowych sprawdzi za klienta i nie sprzeda mu sprzętu posiadającego jakiekolwiek poważne uszkodzenia. Ślady zużycia są natomiast normalnym efektem wcześniejszej eksploatacji. Warto jednak mieć pojecie na temat tego, na jakie cechy zwraca się uwagę przy zakupie używanych sprzętów, dzięki czemu nie ma ryzyka, że kupi się pojazd awaryjny lub wyceniony nieadekwatnie do stanu technicznego.

Nie mniej ważne jest także sprawdzenie, czy wózek widłowy będzie pasował do charakterystyki miejsca, w którym ma być używany – i od tego właściwie powinno się zacząć. Warto zmierzyć wysokość prześwitów i szerokość korytarzy i zestawić to z wymiarami i parametrami kupowanego sprzętu.

Więcej porad chętnie udzielimy osobiście – zapraszamy!

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI