KOSZYK (0)
Używane wózki widłowe magazynowe Nowy Targ

Nad zakupem używanych wózków widłowych myślą właściciele wielu firm. Zastanawiają się, czy zakup starszego, ale używanego już wcześniej w innych magazynach sprzętu ma sens. Z jednej strony widzą, że ceny tych urządzeń są znacznie niższe, z drugiej jednak boją się, że z takiego wózka widłowego nie będą mogli zbyt długo korzystać, obawiają się też licznych awarii. To zupełnie zrozumiałe obawy. W końcu używane sprzęty często mają już swoje lata i część okresu swojej przydatności do użytkowania mają już za sobą. Mimo to wiele argumentów przemawia za ich kupnem.

Dlaczego warto kupować używane wózki widłowe?

Zakup używanych sprzętów to przede wszystkim oszczędność finansowa. Są one znacznie tańsze niż nowe sprzęty, ale ich użytkowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem, ponieważ podlegają one dozorowi technicznemu. Oznacza to, że każdy sprzęt dopuszczony do użytku musi wcześniej przejść badania techniczne, na podstawie których otrzymuje pozytywną decyzję i może być legalnie, bezpiecznie użytkowany w magazynach. Jeśli dany wózek magazynowy nie spełnia wymogów, nie jest możliwe, aby został wystawiony na sprzedaż lub wynajem. Musi najpierw przejść niezbędne naprawy, wymianę zużytych części, prace konserwacyjne czy remonty. Dopiero, gdy nie ma żadnych wątpliwości co do jego funkcjonalności i bezpieczeństwa, zostaje dopuszczony do użytkowania.

Dlatego jeśli chodzi i kwestie BHP, nie ma się czym martwić. Używane wózki widłowe są w pełni bezpieczne i sprawne. Pozostaje jeszcze problem żywotności sprzętów. To zupełnie oczywiste, ze będą funkcjonowały krócej niż sprzęty fabrycznie nowe – i kupujący na pewno ma tego świadomość. Warto jednak zastanowić się, czy to koniecznie taka duża wada, biorąc pod uwagę niską cenę. Jeśli firma się dopiero rozwija, zakup takiego wózka może stworzyć jej możliwość oszczędności – zaoszczędzone pieniądze można natomiast przeznaczyć na rozwój i kolejne inwestycje. Zanim wózek przestanie nadawać się do użytku, minie wiele lat, podczas których zasoby finansowe firmy będą się mnożyły, a w efekcie bez problemu będzie można dokonać wymiany sprzętów na nowe. Zakup wózków używanych będzie też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają sprzętów zastępczych za te, które uległy awarii lub muszą przejść renowację. Niezależnie od tego, jaka jest motywacja, warto zapoznać się z ofertą Gamadex dostępną w Nowym Targu. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI