KOSZYK (0)
Resurs wózka widłowego Myślenice

Regularne przeglądy sprzętów używanych na co dzień w magazynach są bardzo istotne. Z tego względu warto znać parametry graniczne, które określają ich żywotność. Aktualnie to już nie tylko zalecenie dla bezpieczeństwa, ale również wymóg prawny. Jak wyznaczyć resurs wózka widłowego? Jakie konsekwencje wiążą się z jego brakiem? Jacy fachowcy zajmują się jego obliczaniem? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym materiale.

Resurs wózka widłowego - jak wyznaczyć?

By obliczyć resurs urządzenia, trzeba posiadać obszerną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu ich działania. Jest to szczególnie istotne w przypadku wózków, które nie posiadają historii eksploatacyjnej, ponieważ fachowiec będzie musiał ją odtworzyć na podstawie tej właśnie wiedzy. By uzyskać resurs wózka widłowego konieczne są informacje na temat danych technicznych, ilości cykli pracy, a także fachowa ocena techniczna stanu urządzenia.

Resurs wózka widłowego - jakie są konsekwencje jego braku?

Jeśli urządzenie nie posiada resursu, jego właściciel musi liczyć się z dotkliwymi karami ze strony Urzędu Dozoru Technicznego. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę, że brak wiedzy na temat kresu żywotności urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla pracy przedsiębiorstwa, np. gdy urządzenie niespodziewanie odmówi posłuszeństwa, powodując przestój.

Resurs wózka widłowego w Myślenicach i nie tylko

Jeśli mieszkasz w Małopolsce, znalezienie fachowców zajmujących się wyznaczaniem resursu nie powinno sprawić Ci trudności. Od lat zajmują się tu specjaliści z firmy Gamadex, którzy wózki widłowe znają lepiej niż własną kieszeń! Masz pytania? Zadaj je, używając formularza kontaktowego.

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI