KOSZYK (0)
Resurs wózka widłowego Wieliczka

Resurs wózka widłowego pomaga określić, w jakim okresie urządzenie będzie mogło być w pełni i bezpiecznie użytkowane. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Transportu, jego wyznaczenie jest obowiązkowe od 30 października 2018 roku. Co warto wiedzieć na ten temat? Komu powierzyć wyznaczenie wartości resursu? Na te pytania odpowiemy w niniejszym materiale.

Resurs wózka widłowego - co wziąć pod uwagę?

Resurs wózka widłowego wyznacza granicę użytkowania urządzenia, po przekroczeniu której sprzęt wymaga najczęściej gruntownych napraw i remontu. Bardzo ważne jest, aby dobrze oszacować ten moment tak, aby nie był zaniżony ani zawyżony. Zaniżenie resursu oznacza bowiem konieczność wykonywania częstszych remontów, zawyżenie natomiast - ryzyko kontroli i kar nałożonych przez Urząd Dozoru Technicznego. Jak poprawnie wyznaczyć resurs wózka widłowego? By to było możliwe, należy wziąć pod uwagę czynniki, takie jak:

  • liczba cykli pracy,
  • dane techniczne,
  • aktualną kondycję urządzenia.

W sytuacji, gdy historia eksploatacji wózka widłowego nie jest znana, zgodnie z ustawą, należy ją odtworzyć. Najlepiej powierzyć to zadanie fachowcom, którzy urządzenia transportu bliskiego znają od podszewki. Dzięki temu masz gwarancję właściwie oszacowanych parametrów i prawidłowo wyznaczonego resursu. Szukasz firmy, która przeprowadzi dla Ciebie przegląd techniczny urządzeń transportu bliskiego i prawidłowo oszacuje resurs wózka widłowego w Wieliczce, skontaktuj się z nami! Wyznaczone przez nas resursy spotkały się jak dotąd z samymi pozytywnymi opiniami kontrolerów UDT! Czy można marzyć o lepszej rekomendacji?

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI