KOSZYK (0)
UDT wózek widłowy Olkusz

Dowiedz się, czym są badania UDT i dlaczego muszą je przechodzić sprzęty magazynowe, m.in. wózki widłowe. Skorzystaj z usług i porad specjalistów w swojej okolicy.

Magazyn to bardzo specyficzne miejsce pracy, które rządzi się swoimi prawami. W zależności od tego, jakie towary są tam przechowywane, należy dostosować takie elementy jak:

  • warunki termiczne,

  • warunki oświetleniowe,

  • wolna przestrzeń wokół towaru,

  • wentylacja,

  • zabezpieczenia przed uszkodzeniem,

  • sprzęty i pojazdy magazynowe,

  • kompetencje pracowników magazynu.

Właściwe dostosowanie wszystkich powyższych kwestii do specyfiki i ilości przechowywanego towaru pozwala zagwarantować mu właściwe warunki, uchronić przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz zapewnić bezpieczeństwo pracownikom magazynu.

Bardzo ważnym aspektem jest odpowiednie przygotowanie sprzętów magazynowych – wózków widłowych i terenowych, paleciaków itd. Ich stan techniczny w bardzo dużym stopniu wpływa zarówno na bezpieczeństwo samych towarów, jak i pracowników magazynu. Dlatego w tym przypadku należy szczególnie zwrócić uwagę na parametry oraz stan techniczny urządzeń oraz upewnić się, że każde z nich ma aktualne badania UDT.

Wózek widłowy z aktualnymi badaniami UDT

UDT czyli Urząd Dozoru Technicznego to instytucja odpowiedzialna za dopuszczanie sprzętów objętych dozorem technicznym do użytku. Należą do nich między innymi urządzenia budowlane i magazynowe. To bardzo ważne, aby regularnie sprawdzać stan techniczny takich urządzeń, poddawać je konserwacjom i naprawom, wymieniać zużyte części, upewniać się co do ich właściwego funkcjonowania i odpowiedniego poziomu zabezpieczenia operatorów. Przepisy są rygorystyczne, ale bardzo słuszne – dzięki nim z pewnością udało się uniknąć tysięcy wypadków na magazynach.

W Olkuszu można uzyskać decyzję UDT na wózek widłowy i inne pojazdy magazynowe po przeprowadzeniu odpowiednich badań. Więcej na ten temat dowiesz się, kontaktując się z nami. Gamadex to firma, która profesjonalnie zajmuje się sprzętami używanymi na magazynach i ma wiele lat doświadczenia w ich naprawie, serwisowaniu oraz sprzedaży. Jako specjaliści w branży służymy rzetelnymi informacjami oraz fachowymi poradami. Zapraszamy do współpracy klientów z województwa małopolskiego, w tym również z Olkusza i okolic. Czekamy na kontakt!

 

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI