KOSZYK (0)
UDT wózek widłowy Trzebinia

Urząd Dozoru Technicznego obejmuje swoją kontrolą bardzo wiele sprzętów magazynowych i budowlanych. Muszą być one regularnie badane pod kątem ich sprawności i stanu technicznego. Na podstawie tego badania się dopuszczane do użytku na określony w przepisach czas. Zadaniem UDT jest kontrolowanie i akceptowanie stanu technicznego urządzeń, ale to w obowiązku ich właścicieli leży pilnowanie terminów i kompletowanie dokumentacji technicznej dotyczącej konkretnych egzemplarzy.

Aktualne badania UDT – gwarancja bezpieczeństwa i sprawności

Użytkowanie sprzętów, które nie otrzymały akceptacji UDT lub mają nieaktualne badania, jest niezgodne z prawem i może się wiązać z nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi. Choć tak naprawdę to te praktyczne konsekwencje – czyli wypadki, awarie itp. - są największym niebezpieczeństwem w tym przypadku. Ważne jest także odpowiednie dokumentowanie wszystkich sprzętów, z których się korzysta.

Jednym z urządzeń, które podlega UDT, jest wózek widłowy. To bardzo ważne, aby jego stan techniczny był regularnie badany, ponieważ od jego sprawności zależy nie tylko wydajność pracy całego magazynu, ale także – a właściwie w głównej mierze – bezpieczeństwo ludzi, czyli operatorów i innych pracowników magazynu. Na szali stoi także bezpieczeństwo towaru przechowywanego w magazynie. Jakiekolwiek awarie wózka podczas użytkowania mogą skutkować zniszczeniem towaru i narazić firmę na duże straty finansowe, opóźnienia lub utratę zaufania i wiarygodności w oczach klientów czy kontrahentów.

Wózek widłowy – nie tylko na magazynie

Przeprowadzanie kontroli UDT powinno odbywać się wszędzie tam, gdzie korzysta się z wózków widłowych, a więc między innymi w magazynach, przechowalniach, fabrykach (halach produkcyjnych), supermarketach, składach budowlanych, hurtowniach, punktach kurierskich, pocztowych i dystrybucyjnych, w firmach transportowych zajmujących się także magazynowaniem, a także na lotniskach, dworcach, w portach oraz dziesiątkach innych miejsc. Zdrowie pracowników wszystkich tych miejsc w bardzo dużym stopniu zależy od tego, czy używane sprzęty są odpowiednio przygotowane technicznie.

W sprawie takich badań przedsiębiorcy z Trzebini mogą zgłosić się do nas. Chętnie przedstawimy wszystkie szczegóły – zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego z naszą firmą.

NASZE KATALOGI
ZOBACZ KATALOGI